Prodej vína

Informační centrum

Součástí TIC obce Zaječí je i obecní vinotéka, kde lze zakoupit a ochutnat vína ze čtyř Zaječských vinařství:

     

VINAŘSTVÍ NOSRETI

          

Vinařství Nosreti je středně velké rodinné vinařství v obci Zaječí na jižní Moravě, které se nachází v okrese Břeclav a sousedí s jedinečnými památkami Lichtenštejnských panovníků zapsaných v dědictví UNESCO, zámky Lednice a Valtice v čarokrásném Lednicko-valtickém areálu, Ditrichštejnskou historií v pohraničním městě

Mikulov, s bělostnými vápencovými Pálavskými vrchy či Novomlýnskou nádrží. Bezprostřední okolí vinařství Nosreti je lemováno vinicemi, které protkávají velmi nenáročné vinařské cyklostezky.

         

www.vinarstvinosreti.cz

         

         

VINAŘSTVÍ U KAPLIČKY

    

Vinařství U Kapličky je rodinné vinařství, které bylo založeno roku 2005 a je zaměřeno na výrobu kvalitních přívlastkových vín z hroznů, které jsou vypěstované ve vlastních vinicích. Premiérové vinobraní proběhlo ve Vinařství U Kapličky v roce 2006. Z původního záměru postavit malé vinařství nakonec vznikla firma s kapacitou 300 000 lahví ročně a s 37 ha vlastních vinohradů v tratích U Kapličky, Plchovy, Kalvárie a Novomlýnský svah obhospodařovaných v systému integrované produkce.  O víkendech funguje v tomto vinařství Retro music Club, kde se pořádají pravidelné taneční večery. Součástí Vinařství U Kapličky je i wellness nebo Retro gril.

     

www.vinarstviukaplicky.cz

      

       

VINAŘSTVÍ ŠABATA

      

Toto rodinné vinařství bylo založeno roku 1997 panem Vladimírem Šabatou. V roce 2012 bylo postaveno moderní vinařství na „zelené louce“ mezi obcemi Přítluky a Zaječí. Základním zdrojem pro produkci vín jsou vinice okolo Přítlucké hory.Vinařství Šabata se specializuje na výrobu vlastních vín, červených vín vyráběných technologií samotoků, na mladá Svatomartinská vína a některé vlastní speciality. Vína jsou vyráběna metodou řízeného kvašení s důrazem na šetrné zpracování při odstopkování i lisování hroznů. Každoročně je vyrobeno asi 15 šarží vín z tradičních moravských odrůd. Roční produkce se pohybuje okolo 40 000 l. V roce 2013 otevřela Šabatova rodina moderní penzion s kapacitou 10 dvoulůžkových pokojů a dvěma apartmány.

    

www.vinarstvisabata.cz

   

     

VINAŘSTVÍ HERŮFEK

    

Vinařství Herůfek je rodinná firma, která se zabývá výrobou jakostních a přívlastkových vín. Firma sídlí v Zaječí a spadá do Velkopavlovické vinařské podoblasti. Vinařství obhospodařuje 8 ha vinic ve viničních tratích Růžový vrch, nová hora a pod novou horou. Ve vinařství je také možno zakoupit vína sudová. Firma taktéž nabízí pravidelný a bezplatný rozvoz vína po celé ČR, poskytuje ubytování ve sklepě pro 20 osob a pravidelně pořádá ochutnávky a degustace.

    

www.vinarstviherufek.cz