Obec ZAJEČÍ

Vinařství

Obec Zaječí leží v překrásném prostředí jižní Moravy, v bezprostřední blízkosti dálnice D2. Je to tradiční vinařská obec. Díky dobrému vínu a krásnému okolí je hojně navštěvovaná turisty. Obec nabízí možnosti kvalitního ubytování a stravování pro více jak 450 návštěvníků. Je zde množsví kulturního i sportovního vyžití.

 

 

Webové stránky obce: www.zajeci.cz

       

Pro milovníky památek je k vidění gotický kostel sv. Jana Křtitele, jehož nejstarší části pocházejí z roku 1508, plastika sv. Jana Nepomuckého z 19.století stojící uprostřed vesnice a nově zrekonstruovaná kaplička sv. Floriána z roku 1710 stojící na návrší oproti kostelu. 

         

   

 Sv. Jan Nepomucký          Kaplička sv. Floriána               Kostel sv. Jana Křtitele

Milovníci folkloru si přijdou na své druhý víkend v červenci, kdy se zde konají tradiční krojované hody, které pořádá místní chasa. 

      

       
                    

Lidé jezdí do této vinařské obce především za vínem. Každoročně se zde konají pravidelné vinařské akce: Zaječská výstava vín, Zaječské otevřené sklepy, Svatomartinské akce, Ochutnávka mladých vín.
Vinaři ze Zaječí nabízejí svým zákazníkům program ve formě degustací a prohlídek svých sklepů, samozřejmě včetně možnosti ubytování.

    

Zajímavé okolí láká k nádherným výletům. V bezprostřední blízkosti obce jsou 2 rozhledny s krásným výhledem do krajiny. Pro cyklisty jsou k dispozici značené vinařské stezky. V blízkosti jsou zajímavé lokality lednicko-valtického areálu, Pálavské vrchy a Novomlýnské nádrže. 

      

   

   

         Rozhledna Dalibor s kapličkou                           Rozhledna Maják   

Historie obce Zaječí 

  

Obec byla založena na počátku 13.století a kolonizována německým obyvatelstvem. Poprvé se v písemných pramenech objevuje v roce 1222. 
Jedna čtvrtina, německy Saitz, připadla v roce 1385 jako věno Anně, manželce Hartneida z Lichtenštejna.
V roce 1638 byla ves připojena k lednickému panství, zatímco větší část vsi náležela od roku 1435 ke statku velkopavlovickému.
V roce 1848 se Zaječí stalo součástí soudního okresu hustopečského a od roku 1949 byla začleněna do okresu Břeclav.    

               

              

V současné době zde žije více jak 1400 obyvatel, obec má školu, školku, tři prodejny, poštu, ubytovací zařízení s více jak 450 ubytovacími místy.
Místní podnikatelé nabízejí ubytování, vinárny, vinné sklepy, wellness, posilovnu, diskotéku Retro club, rybolov, střelnici a další rekreační aktivity.